Σύγχρονη κουζίνα
Σίφνος - Πλατύς Γιαλός
22840/72014
Ξύλινοι πάγκοι με ψάθινα stools πάνω στην άμμο του Πλατύ Γιαλού, στη σκιά της καλαμωτής, κάνουν το Omega3 έναν απόλυτα καλοκαιρινό, barefoot χώρο για ν’ απολαύσεις χαλαρά πιάτα με φρεσκάδα κι εξωτικά αρώματα, μαζί μ’ ένα κρασί από την πολύ προσεγμένη κάβα. Η θαλασσινή κουζίνα του expert Παύλου Τσιγγούλη δίνει έμφαση στα ωμά, με σωστή τεχνική και ωραίους συνδυασμούς υλικών, ενώ και τα ζεστά πιάτα της λίστας χαρακτηρίζει η πολύ καλή πρώτη ύλη και η πρωτοτυπία. Το ψάρι ημέρας kokoda (τεχνική των νησιών Φίτζι) με εσπεριδοειδή και μαγιονέζα σέλινου ή σε tartare με σάλτσα ψητής πράσινης ντομάτας είναι μια καλή αρχή για να προχωρήσεις στη σιφνέικη ρεβυθάδα με home made καπνιστή πέστροφα και χόρτα στα κάρβουνα ή σε φιλέτο ψαριού με chimichouri φυκιών και αρμυρίκια. Κολάρο άγριου ψαριού ημέρας και ψάρι στον φούρνο, με παραγγελία.