Ανακαινισμενο, με open kitchen και αναβαθμισμενη fine dining ατμόσφαιρα με διπλα λευκα τραπεζομαντηλα στα τραπέζια, το εστιατόριο στην ταράτσα του ομώνυμου ξενοδοχείου εχει εξαιρετικη θεα στη Μητρόπολη των Αθηνών και τον Παρθενώνα. Ο νεος ταλαντούχος σεφ Βασίλης Ρούσσος που εχει αναλάβει τη γαστρονομία του ξενοδοχείου, προτείνει μια κουζίνα ελληνική και συγχρονη που συνδυάζει φινέτσα και comfort λογικη αρκετές φορές στο ιδιο πιάτο. Οι γεύσεις αναπτυσσονται σε δυο menu degustation απ όπου ξεχωρίζουν το αβγολέμονο, η κοιλάδα της γαρίδας, ο Μυθος του Μελεαγρου, και το Οσα γνωριζουν τα κοράλλια.